Úprava zesnulých, balzamace a konzervace

  
Úprava zesnulých, balzamace a konzervace

Konečnou úpravu zesnulého před jeho vystavením v rakvi nebo před pohřbením provádíme vždy dle individuálního přání objednavatele pohřbu.

Naši pracovníci jsou jako jedni z mála v ČR certifikováni k provádění „vyššího hygienického zaopatření zesnulých“. Tato služba spočívá ve speciálních kosmetických a fyziologických úpravách, tedy úpravách těla a obličeje zesnulého tak, aby vypadal, jako kdyby jen hluboce spal, a Vaše poslední shledání bylo co možná nejméně bolestivé.

Pokud klient nemůže zajistit odpovídající oblečení pro zesnulého, naši pracovníci po dohodě s objednavatelem oděv bez problému zakoupí, nebo bude použit smuteční rubáš.

V případě, že došlo k úmrtí a rodina zemřelého potřebuje z různých důvodů odklad pohřbení, jsme připraveni vyhovět a uložíme zemřelého do doby konání pohřbu do vlastního hlubokomrazícího boxu.

Pro náročné klienty máme k dispozici speciálně vyráběné rakve včetně nadstandardního vybavení. Katalog luxusních rakví je k dispozici na každé naší provozovně a naši zaměstnanci Vám rádi podají podrobné informace.

Na přání objednavatele pohřbu je možné zemřelého upravit konzervací popřípadě provést i balzamaci.

Konzervace je metoda, která na základě použití speciálních přípravků umožňuje, aby tělo zesnulého mohlo být přepravováno do zemí, kde je tato úprava povinná. Metoda oddaluje přirozený proces biologických pochodů nastávajících po smrti člověka.

Balzamace je odborný postup úpravy těla zemřelého, který se využívá v případech, kdy je zesnulý vystavován při pokojové teplotě ještě dlouho po jeho smrti a to bez jakékoliv potřeby chlazení. U takto upravených zemřelých nedochází k žádným posmrtným změnám.

Veškeré informace Vám rádi podáme na nonstop lince našeho pohřebního ústavu +420 800 176 423.

- Mohlo by Vás zajímat -
Úmrtí v zahraničí – co mám dělat?

Úmrtí v zahraničí – co mám dělat?

Kolem repatriace zesnulých je spousta otazníků. Co je repatr...
Více
Jak vybrat pohřební službu?

Jak vybrat pohřební službu?

Smrt blízké osoby provázejí silné emoce. Je to pochopitelné,...
Více
Šperky na popel a pamětní diamanty

Šperky na popel a pamětní diamanty

Moderní doba neumožňuje mnohým pozůstalým navštěvovat hrob č...
Více
v

Partnerské organizace

Jsme hrdým členem profesních spolků a významným partnerem těchto organizací.