Jak vybrat pohřební službu?

  
Jak vybrat pohřební službu?

Smrt blízké osoby provázejí silné emoce. Je to pochopitelné, na umírání nejsme většinou připraveni a i když si logicky vysvětlíme, že je smrt přece přirozenou součástí života, může nás úmrtí v rodině zaskočit. Přestože se nacházíte ve chvílích zármutku, je výběr spolehlivé pohřební služby pro zvládnutí této smutné a citlivé události, jakou je poslední rozloučení, klíčový.

Ve chvílích nejtěžších bude kvalitní pohřební služba vaší pravou rukou, která pomůže zorganizovat náležitosti spojené s rozloučením i pohřbem, ideálně, podle vašich představ. Zkušený personál vám poradí ve chvílích, kdy si nebudete jisti, seznámí vás s možnými variantami pohřbu i rozloučení, a to vše s trpělivostí a pochopením, které oceníte víc, než kdy dříve.

Čím se při výběru řídit?

Důležité je mít na paměti, že nejste povinni objednat si pohřeb u stejné společnosti, která převzala tělo zemřelého. Nenechte proto na sebe tlačit. Také předávání vizitek v zařízeních sociálních služeb, či zdravotnických zařízeních určených pro dlouhodobě nemocné je nejen neetické, ale dokonce v rozporu se zákonem.

Máte hned několik možností, jak si ověřit kvality vybírané pohřební služby. Nejlepší cestou, jak se rozhodnout, je požádat o doporučení někoho z přátel či širší rodiny. Vypovídající je určitě délka praxe a dalším vodítkem mohou být reference, které mají renomované pohřební služby zpravidla uvedeny na svých webových stránkách.

 

Jak poznáte, že je pohřební služba kvalitní?

Kvalitu pohřební služby lze také vysledovat podle množství nabízených služeb. Pokud je spektrum nabízených služeb poměrně omezené, je to známka toho, že budete muset velkou část úkonů zařizovat sami. Řádná pohřební služba vám vysvětlí, co budete potřebovat pro zařízení pohřbu. Ideálně vás provede celým procesem od výběru a rozeslání parte, smutečních květin, způsobu uložení, zajištění obřadní síně, výběru smuteční hudby a řečníka až po vyřízení administrativních náležitostí, například vydání úmrtního listu či zrušení zdravotního pojištění.

Dobrá pohřební služba vám pomůže zajistit vše na základě vašich požadavků a dodrží schválený finanční rozpočet.

Další informace k tématu můžete najít například zde:

D-test – Pohřby a pohřební služby (na webu dtest.cz)

Pokud hledáte pomoc nebo informace týkající se pohřbů, můžete kontaktovat pohřební ústav PEGAS CZ na naší nonstop lince +420 800 176 423.

 

- Mohlo by Vás zajímat -
Úmrtí v zahraničí – co mám dělat?

Úmrtí v zahraničí – co mám dělat?

Kolem repatriace zesnulých je spousta otazníků. Co je repatr...
Více
Šperky na popel a pamětní diamanty

Šperky na popel a pamětní diamanty

Moderní doba neumožňuje mnohým pozůstalým navštěvovat hrob č...
Více
Co potřebujete při objednání pohřbu

Co potřebujete při objednání pohřbu

1. Při objednání pohřbu budete potřebovat tyto náležitosti: ...
Více
v

Partnerské organizace

Jsme hrdým členem profesních spolků a významným partnerem těchto organizací.