Strašnický hřbitov (Praha-Strašnice)

  
Strašnický hřbitov (Praha-Strašnice)

O strašnickém hřbitově

Strašnický hřbitov se nachází mezi ulicemi Vinohradská a Počernická na Praze 10. Původně byl zřízen kolem roku 1795 a v průběhu historie sloužil především německým evangelíkům, proto se někdy označuje jako Německý evangelický hřbitov. V roce 1945 se přestal používat, znovu byl otevřen po rekonstrukci v říjnu 2015. V současnosti je určen jen pro ukládání a rozptyl zpopelněných ostatků: nachází se zde louka rozptylu i louka vsypu. Strašnické krematorium se nachází naproti hřbitovu na druhé straně ulice (adresa Vinohradská 214).

Adresa a mapa hřbitova

Vinohradská 1505/161, 100 00 Strašnice (odkaz do Google Maps)

Vstup

  • Do hřbitova se vstupuje z ulice Vinohradská. Nejbližší tramvajová zastávka se nazývá Krematorium Strašnice, nejbližší zastávkou metra je stanice linky A „Želivského“ (mapa z webu hrbitovy.cz):

Otevírací doba

Otevírací doba na hřbitovech spravovaných Správou pražských hřbitovů (včetně Strašnického hřbitova):

Leden–únor: 8:00–17:00
Březen–duben: 8:00–18:00
Květen–září: 8:00–19:00
Říjen: 8:00–18:00
Listopad–prosinec: 8:00–17:00

Informace Správy pražských hřbitovů k otevírací době: V době Dušiček bývá otevírací doba těchto pražských hřbitovů prodloužena, správný údaj si ale raději vždy ověřte u Správy pražských hřbitovů. V případě, že bude hlášen orkán, náledí nebo jiná mimořádná situace, budou hřbitovy z důvodu bezpečnosti návštěvníků uzavřeny.

Obřadní síně

Pokud hledáte možnost uspořádat ve Strašnicích pohřeb s obřadem, můžete k tomu využít dvě obřadní síně, které se nachází v budově strašnického krematoria. V obou síních vám pomůžeme uspořádat poslední rozloučení se zesnulým přesně podle vašich představ. Všechny potřebné informace, jako je umístění, kapacita a vybavenost obřadních síní, najdete na těchto odkazech:

Pro přehled o našich službách můžete navštívit jednu z těchto stránek:

Na strašnickém hřbitově se kolumbárium pro uložení urny s popelem zesnulého, ale také rozptylová loučka pro anonymní rozptyl popela a loučka pro vsyp popela, na které je možné popel uložit do předem vyhloubeného místa s kamennou epitafní destičkou.

Dostupné vybavení a služby

Parkování je možné v blízkosti hřbitova, přímo u vchodu parkování možné není. Parkovací místa jsou také u budovy krematoria na druhé straně ulice. Květinářství se nachází u budovy krematoria.

Historie a turistické informace

Od roku 2002 je strašnický hřbitov zařazený na seznam kulturních památek.

Na hřbitově se nachází kaple dr. Karla Farského, která je od roku 1955 ve správě Československé církve husitské. Je také nazývaná jako Husův sbor v Praze-Strašnicích. Najdete ji u severovýchodní zdi hřbitova.

Na strašnickém hřbitově najdete také památník na počest obětí vojáků wehrmachtu z května 1945. Jejich ostatky byly původně pohřbeny ve společném hrobě na Ďáblickém hřbitově, poté pietně přesunuty právě na hřbitov v Praze-Strašnicích.

Užitečné informace a odkazy

Hřbitovní správa Pohřební ústav (spravuje strašnický hřbitov a krematorium, strašnický evangelický hřbitov a motolský hřbitov a krematorium)

Adresa: Pobřežní 72, 180 00 Praha 8

Informace/pokladny Strašnice: 274 770 241

Seznam hřbitovních správ a kontaktů

Více o kapli

Více o hřbitově

Více o pražských hřbitovech

Zdroj mapy – web hrbitovy.cz

 

Pokud hledáte pomoc nebo informace týkající se pohřbů, můžete kontaktovat pohřební ústav PEGAS CZ na naší nonstop lince +420 800 176 423.

- Mohlo by Vás zajímat -
Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

O hřbitově Vokovice – Liboc Vokovický hřbitov se nachází v ...
Více
Krčský hřbitov (Praha-Krč)

Krčský hřbitov (Praha-Krč)

O krčském (nuselském) hřbitově Krčský hřbitov (původně znám...
Více
Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

O vršovickém hřbitově Vršovický hřbitov je jeden z mladších...
Více
v

Partnerské organizace

Jsme hrdým členem profesních spolků a významným partnerem těchto organizací.