Krčský hřbitov (Praha-Krč)

  
Krčský hřbitov (Praha-Krč)

O krčském (nuselském) hřbitově

Krčský hřbitov (původně známý také jako Hřbitov Nusle nebo Hřbitov Na Zelené Lišce) se nachází mezi ulicemi Na strži, Olbrachtova a Krčská, kde je také vstup. Hřbitov založila a v roce 1886 vysvětila michelská obec na pozemcích přilehlých k zájezdnímu hostinci „Zelená liška“. Hřbitov nejprve sousedil se hřbitovem pankrácké trestnice, kde se pochovávali trestanci, nakonec však došlo z kapacitních důvodů k jejich sloučení. Pochovávali se zde obyvatelé Pankráce, Nuslí, Krče a Michle. V roce 2015 prošla stará promáčená obvodová zeď kompletní rekonstrukcí.
Rozloha hřbitova je 3,02 hektaru a má tvar lichoběžníku. V areálu se nachází 780 hrobek, 3950 hrobů a 2100 urnových hrobů.

Adresa a mapa hřbitova

Krčský (Nuselský) hřbitov: ul. Krčská 108/81, Praha 4-Krč 140 00 (odkaz do Google maps)
Vstup: Hlavní vstup do hřbitova vede z ulice Pacovská. V okolí krčského hřbitova jsou dobře dostupné autobusové zastávky: Na strži (linky č. 118, 193 a 904), Krčská (linky č. 118, 121 a 170) a Krčský hřbitov (linky č. 193 a 904).

Otevírací doba hřbitova

Otevírací doba na hřbitovech spravovaných Správou pražských hřbitovů (včetně hřbitova v Krči):

Leden – únor 8:00–17:00
Březen – duben 8:00–18:00
Květen – září 8:00–19:00
Říjen 8:00–18:00
Listopad – prosinec 8:00–17:00

Informace Správy pražských hřbitovů k otevírací době: V době Dušiček bývá otevírací doba pražských hřbitovů prodloužena, správný údaj si ale raději vždy ověřte u Správy pražských hřbitovů. V případě, že bude hlášen orkán, náledí nebo jiná mimořádná situace, budou hřbitovy z důvodu bezpečnosti návštěvníků uzavřeny.

Pohřby

Pro lepší přehled o našich službách si můžete prohlédnout naši nabídku pohřbů na některé z těchto stránek:

Dostupné vybavení a služby

Parkování je možné po zaplacení příslušného poplatku nebo s příslušným povolením hned u hlavního vchodu na veřejném parkovišti Pacovská.

Turistické informace

Na hřbitově se nachází novogotická šestiboká zvonice, připomínající minaret, z dnes již zrušeného pankráckého hřbitova trestanců. Uprostřed nově opravené centrální cesty stojí hřbitovní kaple s edikulou na střeše a o něco níže najdete kříž, vztyčený roku 1886.
Z roku 1918 pochází dnes již nefunkční vojenský hřbitov s Hroby bojovníků revoluce. Padlí bojovníci a oběti květnové revoluce z roku 1945 měli pohřebiště za touto částí. Také toto pohřebiště je zrušené, ale na Správní budově, která stojí vedle vchodu, je instalovaná pamětní deska, které jej návštěvníkům připomíná.

Na krčském hřbitově je pohřben například známý fotograf Petr Škvrně, odbojář a legionář Otto Linhart nebo úspěšný konstruktér zbraní a vynálezce Sylvestr Krnka.

Užitečné informace a odkazy

Hřbitovní správa Ďáblice (spravuje hřbitovy v Ďáblice, Bohnice, Holešovice, Hloubětín, Hrdlořezy, Libeň, Kobylisy a Prosecký hřbitov)
Sídlo: Ďáblická 564/2a, Praha 8 – Ďáblice 180 00
Informace: +420 286 028 910
E-mail: dablice@hrbitovy.cz
Seznam hřbitovních správ a kontaktů najdete ZDE.
Více o historii hřbitova můžete zjistit ZDE.

Více o pražských hřbitovech

Zdroj mapy – web hrbitovy.cz

Zdroj obrázku – Wikipedia.

 

Pokud hledáte pomoc nebo informace týkající se pohřbů, můžete kontaktovat pohřební ústav PEGAS CZ na naší nonstop lince +420 725 900 800.

- Mohlo by Vás zajímat -
Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

O hřbitově Vokovice – Liboc Vokovický hřbitov se nachází v ...
Více
Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

O vršovickém hřbitově Vršovický hřbitov je jeden z mladších...
Více
Břevnovský hřbitov (Praha-Břevnov)

Břevnovský hřbitov (Praha-Břevnov)

O břevnovském hřbitově Břevnovský hřbitov najdete na Praze ...
Více
v

Partnerské organizace

Jsme hrdým členem profesních spolků a významným partnerem těchto organizací.