Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

  
Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

O vršovickém hřbitově

Vršovický hřbitov je jeden z mladších pražských hřbitovů. Najdete jej na Praze 10, pod Pražskou plošinou, známější jako Bohdalec. Hřbitov ve Vršovicích svírají dvě poměrně rušné ulice U vršovického hřbitova a Moskevská.

Původní hřbitov městské části Vršovice se nacházel na dnešním Vršovickém náměstí, v těsném okolí kostela sv. Mikuláše. Z kapacitních důvodů byl pro hřbitov vybrán nový prostor na náměstí Svatopluka Čecha, v místech, kde dnes stojí Gočárův funkcionalistický kostel sv. Václava. I tento hřbitov byl postupem času nahrazen dnešním funkčním vršovickým hřbitovem. Současná podoba hřbitova čítá na ploše 5,1 hektaru 180 hrobek, 5 320 hrobů, 1 992 urnových hrobů, 641 míst v kolumbáriu a rozptylovou loučku.

Adresa a mapa hřbitova

Hřbitov Vršovice, Moskevská 65, 101 00 Praha 10 (odkaz do Google maps)

Vstup

– Vchod je z ulice Moskevská, nedaleko autobusové zastávky s názvem Vršovický hřbitov.

 

Otevírací doba hřbitova

Otevírací doba na hřbitovech spravovaných Správou pražských hřbitovů (včetně hřbitova Bubeneč):

Leden – únor 8:00–17:00
Březen – duben 8:00–18:00
Květen – září 8:00–19:00
Říjen 8:00–18:00
Listopad – prosinec 8:00–17:00

 

Informace Správy pražských hřbitovů k otevírací době: V době Dušiček bývá otevírací doba pražských hřbitovů prodloužena, správný údaj si ale raději vždy ověřte u Správy pražských hřbitovů. V případě, že bude hlášen orkán, náledí nebo jiná mimořádná situace, budou hřbitovy z důvodu bezpečnosti návštěvníků uzavřeny.

Pohřby

Pokud byste měli zájem o pohřbení služby na tomto hřbitově, rádi vám pomůžeme vybrat správnou variantu i zajistit vše potřebné. Prohlédněte si naši nabídku pohřbů:

Dostupné vybavení a služby

Parkovat bez omezení je možné vedle Květinářství, malý kousek od vstupu na hřbitov, nebo u přilehlé hřbitovní zdi v ul. Moskevská. Na hřbitově je k dispozici mobilní toaleta.

Turistické informace

Přestože vršovický hřbitov leží v objetí rušných silnic, jedná se o hřbitov s klidnou a tichou atmosférou. Dominantou je hřbitovní kaple z roku 1906. V areálu hřbitova se nachází také památník obětem nacismu.

Zajímavou osobností, jejíž hrob se zde nachází, je herečka Štěpánka Haničincová, dětský idol několika generací televizních diváků. V pokoji zde odpočívá také Jindřich Kludský, majitel stejnojmenného cirkusu, hudební skladatel Bedřich Nikodém nebo rodina Zdeňka Svěráka.

Užitečné informace a odkazy

Vršovický hřbitov spravuje Hřbitovní správa Vinohrady, která také spravuje hřbitovy v Braníku, Hostivaři, Krči, Podolí, na Vinohradech, na Vyšehradě a v Záběhlicích.

HS Vinohrady: ul. Vinohradská 294/212, Praha 10 – Vinohrady 100 00

Tel.: +420 234 760 744

E-mail: vinohrady@hrbitovy.cz

Seznam hřbitovních správ a kontaktů naleznete ZDE

Více o pražských hřbitovech

Zdroj mapy – web hrbitovy.cz

 

Pokud hledáte pomoc nebo informace týkající se pohřbů, můžete kontaktovat pohřební ústav PEGAS CZ na naší nonstop lince +420 800 176 423

- Mohlo by Vás zajímat -
Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

O hřbitově Vokovice – Liboc Vokovický hřbitov se nachází v ...
Více
Krčský hřbitov (Praha-Krč)

Krčský hřbitov (Praha-Krč)

O krčském (nuselském) hřbitově Krčský hřbitov (původně znám...
Více
Břevnovský hřbitov (Praha-Břevnov)

Břevnovský hřbitov (Praha-Břevnov)

O břevnovském hřbitově Břevnovský hřbitov najdete na Praze ...
Více
v

Partnerské organizace

Jsme hrdým členem profesních spolků a významným partnerem těchto organizací.