Hřbitov Praha-Malvazinky

  
Hřbitov Praha-Malvazinky

O malvazineckém hřbitově

Malvazinecký hřbitov (někdy přezdívaný také smíchovský hřbitov) se nachází na západě pražské čtvrti Smíchov. Tento městský hřbitov byl založen v roce 1876 po zrušení původního smíchovského hřbitova, který se nacházel na Arbesově náměstí. V současnosti patří mezi největší hřbitovy v Praze, a to jak rozlohou 7,58 hektarů, tak počtem pohřbených (přes 50 tisíc). V areálu hřbitova se nachází přes 8000 hrobů, přes 650 urnových hrobů, 12 kaplových hrobek a dvě rozptylové loučky.

Adresa a mapa hřbitova

Hřbitov Malvazinky, U Smíchovského hřbitova 444/1, Praha 5 – Malvazinky 150 00 (odkaz do Google Maps)

Vstup

  • Do hřbitova se vstupuje z ulice U Smíchovského hřbitova nebo z ulice Peroutkova. Nejbližší autobusová zastávka se nazývá Urbanova (vstup z ulice Peroutkova) a zastávka Smíchovský hřbitov (pro hlavní vstup).

Otevírací doba hřbitova

Otevírací doba na hřbitovech spravovaných Správou pražských hřbitovů (včetně hřbitova Malvazinky):

Leden – únor: 8:00–17:00
Březen – duben: 8:00–18:00
Květen – září: 8:00–19:00
Říjen: 8:00–18:00
Listopad – prosinec: 8:00–17:00

Informace Správy pražských hřbitovů k otevírací době: V době Dušiček bývá otevírací doba těchto pražských hřbitovů prodloužena, správný údaj si ale raději vždy ověřte u Správy pražských hřbitovů. V případě, že bude hlášen orkán, náledí nebo jiná mimořádná situace, budou hřbitovy z důvodu bezpečnosti návštěvníků uzavřeny.

Pohřby

Pokud byste měli zájem o pohřbení na tomto hřbitově, rádi vám pomůžeme vybrat správnou variantu i zajistit vše potřebné. Prohlédněte si naši nabídku pohřbů:

Dostupné vybavení a služby

Parkování je možné v okolí hřbitova na ulicích po zaplacení příslušného poplatku nebo s příslušným povolením (u hlavního vchodu do hřbitova se nachází fialové zóny, v okolních ulicích převážně modré zóny určené pro rezidenty).

Turistické informace

Hřbitov Malvazinky byl založen v roce 1876 jako hřbitov pro smíchovskou čtvrť. Po předchozím zrušení hřbitova u kostela na dnešním Arbesově náměstí byl pro pohřbívání využívaný především Malostranský hřbitov, ten ale brzy přestal stačit svou kapacitou, proto byl na místě původní hospodářské usedlosti vybudován hřbitov Malvazinky. Během své historie byl hřbitov dvakrát rozšířen, naposledy v roce 1897, kdy bylo vybudováno zázemí hřbitova a márnice (později využíváno jako kaple a smuteční síň). V současnosti je hřbitov 4. největším pražským hřbitovem.

Dominantou kostela je novorománský římskokatolický kostel sv. Filipa a Jakuba, který byl dokončen v roce 1896. Od roku 1958 je hřbitov i s kostelem zapsán mezi kulturní památky. U hlavní brány do hřbitova se nachází raně barokní sloup se slunečními hodinami z roku 1675.

K malvazineckému hřbitovu přiléhá na západní straně Nový židovský hřbitov.

Na hřbitově najdete hroby několika významných československých nebo českých osobností. Patří sem například prezident Antonín Novotný, spisovatel Jakub Arbes, Ondřej Sekora nebo Egon Bondy, lékař Jan Janský, hudebník Milan Hlavsa, zpěvák Karel Gott nebo zpěvačka Eva Pilarová.

Užitečné informace a odkazy

Hřbitovní správa Malvazinky (spravuje hřbitovy Hlubočepy, Jinonice, Košíře, Radlice, Malvazinky a Malostranský hřbitov)

Sídlo: U Smíchovského hřbitova 444/1, Praha 5 – Malvazinky 150 00

Informace: +420 566 684

E-mail: malvazinky@hrbitovy.cz

Seznam hřbitovních správ a kontaktů najdete ZDE

Více o historii hřbitova najdete ZDE

 

Pokud hledáte pomoc nebo informace týkající se pohřbů, můžete kontaktovat pohřební ústav PEGAS CZ na naší nonstop lince +420 800 176 423.

- Mohlo by Vás zajímat -
Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

O hřbitově Vokovice – Liboc Vokovický hřbitov se nachází v ...
Více
Krčský hřbitov (Praha-Krč)

Krčský hřbitov (Praha-Krč)

O krčském (nuselském) hřbitově Krčský hřbitov (původně znám...
Více
Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

O vršovickém hřbitově Vršovický hřbitov je jeden z mladších...
Více
v

Partnerské organizace

Jsme hrdým členem profesních spolků a významným partnerem těchto organizací.