Motolský hřbitov (Praha-Motol)

  
Motolský hřbitov (Praha-Motol)

O hřbitově

Motolský hřbitov se nachází přímo vedle krematoria Motol na Plzeňské ulici na Praze 5. Hřbitov je ve správě Pohřebního ústavu hlavního města Prahy. Byl vybudován spolu s budovou krematoria v 50. letech 20. století, kdy byl koncipován jako lesní hřbitov. Jeho plocha se částečně nachází na území přírodního parku Košíře-Motol. Díky vzrostlým stromům, motolského potoku a rybníku je hřbitov velmi příjemným a uklidňujícím pietním místem. V současnosti má hřbitov rozlohu 12 hektarů a pro uložení popela zesnulých je možné využít kolumbárium, urnový háj, pietní loučku pro vsyp popela nebo tři loučky rozptylu.

Adresa a mapa hřbitova

Motolský hřbitov a krematorium, Plzeňská 233/30, Praha 5-Motol 150 00 (odkaz do Google Maps)

Vstup

  • Do hřbitova se vstupuje z ulice Plzeňská. Nejbližší tramvajová zastávka se nazývá Krematorium Motol, nejbližší zastávkou metra je konečná stanice metra A Nemocnice Motol, odkud je třeba dále pokračovat ke krematoriu autobusem (přímo ze zastávky Nemocnice Motol) nebo tramvají (ze zastávky Motol).

Otevírací doba hřbitova

Otevírací doba na hřbitovech spravovaných Správou pražských hřbitovů (včetně motolského hřbitova):

Leden–únor: 8:00–17:00
Březen–duben: 8:00–18:00
Květen–září: 8:00–19:00
Říjen: 8:00–18:00
Listopad–prosinec: 8:00–17:00

Informace Správy pražských hřbitovů k otevírací době: V době Dušiček bývá otevírací doba těchto pražských hřbitovů prodloužena, správný údaj si ale raději vždy ověřte u Správy pražských hřbitovů. V případě, že bude hlášen orkán, náledí nebo jiná mimořádná situace, budou hřbitovy z důvodu bezpečnosti návštěvníků uzavřeny.

Obřadní síně

Pokud hledáte možnost uspořádat na motolském hřbitově pohřeb s obřadem, můžete k tomu využít obřadní síň v budově krematoria Motol. Rádi vám v této síni pomůžeme uspořádat poslední rozloučení se zesnulým podle vašich představ. Všechny potřebné informace, jako je umístění, kapacita a vybavenost obřadní síně, najdete na tomto odkazu:

Pro přehled o našich službách můžete navštívit jednu z těchto stránek:

Pro uložení popela je možné na motolském hřbitově využít kolumbárium pro uložení urny s popelem zesnulého, rozptylové loučky pro anonymní rozptyl popela a loučku pro vsyp popela, na které je možné popel uložit do předem vyhloubeného místa s kamennou epitafní destičkou.

Dostupné vybavení a služby

Parkování je možné přímo u motolského hřbitova (odkaz na parkoviště). Květinářství se nachází v budově krematoria.

Turistické informace

Ze slavných osobností je na hřbitově pohřeb například spisovatel Alberto Vojtěch Frič nebo herečka Stella Zázvorková.

V roce 1999 byl objeven dokument, podle kterého byl v urnovém háji ukládán popel popravených politických vězňů z 50. let. O rok později byl proto na daném místě vybudován Památník obětem komunismu s nápisem: „Nespěcháš-li, zajdi alespoň na chvíli za těmi, kteří se svobody nedožili, zemřeli za tebe, zemřeli za nás.“

Poblíž motolského hřbitova můžete vystoupat na skálu, kde se nachází Kalvárie v Motole. Dominantou místa je velký kamenný kříž na skále, který je viditelný i z Plzeňské ulice.

Užitečné informace a odkazy

Hřbitovní správa Pohřební ústav (spravuje strašnický hřbitov a krematorium, strašnický evangelický hřbitov a motolský hřbitov a krematorium)

Sídlo: Pobřežní 72, 180 00 Praha 8

Informace/pokladny Motol: 257 220 487, 257 225 335

Seznam hřbitovních správ a kontaktů

Více o historii hřbitova

Více o krematoriu Motol

Více o pražských hřbitovech

Zdroj mapy – web hrbitovy.cz

 

Pokud hledáte pomoc nebo informace týkající se pohřbů, můžete kontaktovat pohřební ústav PEGAS CZ na naší nonstop lince +420 800 176 423.

- Mohlo by Vás zajímat -
Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

Vokovický hřbitov (Praha-Vokovice, Liboc)

O hřbitově Vokovice – Liboc Vokovický hřbitov se nachází v ...
Více
Krčský hřbitov (Praha-Krč)

Krčský hřbitov (Praha-Krč)

O krčském (nuselském) hřbitově Krčský hřbitov (původně znám...
Více
Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

Vršovický hřbitov (Praha-Vršovice)

O vršovickém hřbitově Vršovický hřbitov je jeden z mladších...
Více
v

Partnerské organizace

Jsme hrdým členem profesních spolků a významným partnerem těchto organizací.